Blog

Tanıtım Filmi Nedir? Nasıl Çekilir?

   TANITIM FİLMİ NEDİR?

Tanıtım Filmi bir şirket, firma ya da ürünün tanınabilirliğini arttırmak, bahsi geçen birimlerin prezentasyon çalışmalarını genişletmek ya da yeni yapılacak bir atılımın geniş ve detaylı bir şekilde anlatılmasını sağlayan video çalışmasıdır.

Tanıtım videosu çekilirken ilk önce stratejik planlama yapılmalıdır. Tanıtım videonuzun sihrini nasıl yansıtacağını planlamak başarılı tanıtım filmi yaratmanın ilk adımıdır. Planlama sürecinde pazarlama inceliklerini kullanarak, videoyu çekip yayınlamadan önce neler yapılması gerektiğini kararlaştırırsınız.

Read More
tum-zamanlarin-en-ikonik-10-logosu

Tüm Zamanların En İkonik 10 Logo Tasarımı

   TÜM ZAMANLARIN EN İKONİK 10 LOGOSU

   10.GOOGLE Logo Tasarımı

Tüm zamanların en ikonik 10 logo tasarımı. Geri sayıma başlıyoruz.

Şirket kurucuları: Larry Page, Sergey Brin

1995’te BackRub olarak başlayan şirket basit bir fontla BackRub yazısını logo olarak kullanıyordu. 1998’de Google’ın kurulmasıyla Google adıyla logolar kullanmaya başladılar. 1997’de Google’ın geliştirildiği aşamada Stanford Üniversitesi’nde hafif geriye yatık, farklı renklerde harflerden oluşan Google yazısı logo olarak kullanıldı.

Read More
youtube Reklamları nedir?

Youtube Reklamları Nedir? Youtube a Nasıl Reklam Verilir?

Youtube Reklamları

Ürün Videolarınızın veya Hizmetlerinizi anlatan reklam videolarınızı en hesaplı fiyatlar ile milyonlarca izleyiciye ulaştırabileceğiniz reklam platformu olan Youtube. Dünyanın Google dan sonraki ikinci büyük arama motorudur. Youtube Reklamları doğru kullanıldığında hedef kitlenize ulaşmanız için çok faydalı bir reklam modelidir.

Youtube reklamlarıyla birçok markanın kullanıcılarına ulaştığına pek çok kez şahit olmuşsunuzdur. Doğru hedef kitle belirleme ve kaliteli bir video ile farkındalığınızı ve bilinirliğinizi arttırmanın en uygun maliyetli yollarından biri olan Youtube Reklamları. Reklam fiyatları açısından da oldukça uygun olduğunu da özellikle belirtmek istiyoruz.

Read More
gmail reklamlari-nedir-nasil-calisir

Gmail Reklamları Nedir? Gmail e Nasıl Reklam Verilir?

Gmail Reklamları (GSP)

 Google Adwords ün diğer bir reklam modelide Gmail Reklamları (Gmail Sponsored Search). Kullanıcıların Gmail hesapları hedeflenerek “Tanıtımlar” sekmesinde en üstte renklendirilmiş mesaj olarak ve e-posta okuma sayfasında sağ tarafta veya üst tarafta görünmektedir.

Gmail reklamları başlangıçta Gmail sekmelerinin üst kısmında sanki bir mail almışsınız gibi görünmektedir. Maile tıkladığınızda ise gerçek bir e-posta boyutunda genişletilir. Böylece, hedeflediğiniz kişilere reklamınızdaki resimler ve metinler gösterilir ve etkileşime geçmeleri sağlanmaya çalışılır,Anlaşılır açıklayıcı ve net bir mesaj iletecek mail reklamlar tasarlanmalıdır.

Read More
goruntulu reklam agi nedir

Görüntülü Reklam Ağı Nedir? Nasıl Reklam Verilir?

 Google Görüntülü Reklam Ağı Ve Reklam Modelleri

Google Görüntülü Reklam Ağı, Bugün İnternet’te bulunan en geniş içeriğe dayalı reklamcılık ağıdır. Reklam verenler, reklamlarını, milyonlarca web sitesinden oluşan büyük bir ağ da yayınlayabilir ve çeşitli hedefleme yöntemleri kullanarak dünya genelindeki istediği ve hedeflediği bir kitleye birden çok formatta reklamlarını gösterebilir.

Google Görüntülü Reklam Ağı, tüm AdWords trafiğinin % 20’sini oluşturur ve İnternet kullanıcılarının % 92’sine erişir. Gelecekte Görüntülü Reklam Ağı genişledikçe bu rakamlar artmaya devam edecektir; bu nedenle reklam verenlerin, işletmelerini Web’deki hedef kitlelerine tanıtmak için “Görüntülü Reklamcılığın” gücünü tam olarak anlamaları önemlidir.

Read More
Adwords reklamlarI nedir

Google Adwords Reklamları, Google Arama Reklamları Nedir?

Anahtar Motoru Reklamcılığı

Arama Motorlarında yaptığımız aramalarda, hepimizin sıklıkla İnternet reklamlarıyla karşı karşıya gelmekteyiz. İnternet reklamlarının başında ise Google Adwords Reklamları gelmektedir. Google Arama Reklamları, Hali hazırda ürünlerinizi yada hizmetlerinizi arayan potansiyel müşterilere, Google Aramalarında üst sıralarda yer almanızı sağlayarak ulaşmamızı sağlayan bir reklam modelidir.

Her gün hepimiz alışveriş yapmadan yada bir hizmet almadan önce, internette bir ön araştırma yaparak, hizmet veren firmaları inceleriz. Genellikle ilk sıralarda ve sağ stunda  reklam veren firmaların hizmetleri ve bilgilerini bize göstermektedir.

Read More
sosyal-medya-reklamlari-nedir

Sosyal Medya Reklamları Nedir? Nasıl Reklam Verilir

SOSYAL MEDYA REKLAMLARI VE DİJİTAL PAZARLAMA KANALLARI

Sosyal medya günümüzün en büyük kitle iletişim araçlarından biri olarak hayatımıza girdi ve görünen o ki uzun bir süre de yerini kimselere kaptırmayacak. Bütün büyük firmaların, kullanıcıya birinci elden ulaşabilmesini sağlayan sosyal medya reklamları pazar payı düşünüldüğünde hiç küçümsenmeyecek bir yere sahip.

Sosyal medyada reklam kampanyaları oluşturmak, bu kampanyaların takibi ve insanlarla olan etkileşimleri ölçümlenerek, strateji ve yöntemleri belirlememize yardımcı olmaktadır.

Read More
FACEBOOK-REKLAMLARI

Facebook Reklamları ve Facebook Reklam Modelleri

Sosyal medya denildiğinde aklımıza ilk gelen sosyal medya kanalı FACEBOOK tur. uygulamanın hayatımızdaki yeri tartışmasız bir gerçek. Facebook uygulamasında milyonlarca insan ve şirket profilinin bulunduğunu da göz önüne aldığımızda networkün büyüklüğünü ve ulaşılabilirliğini tartışmasız bir şekilde kabullenmemizi sağlıyor. Facebook Reklamları ile bu hedef kitleyi kendi potansiyel müşterilerimize dönüştürme şansımız bulunmaktadır. Dijital Pazarlama teknikleriyle uygulanacak olan Sosyal Medya Reklam stratejileri tam da bu anlamda yardımımıza koşmaktadır. Facebook a reklam vermek isteyen müşterilerimiz için Facebook Reklamları hakkında  bilgi vereceğiz.

Read More
Adwords reklam modelleri

Google Adwords Reklamları ve Google Reklam Modelleri

GOOGLE ADWORDS REKLAMLARI

Bildiğiniz gibi Google arama motorunun ilk sayfasında çıkmak hepimizin en büyük isteği. Google Adwords Reklamları ile artık bu mümkün.ilk sayfa arama sonuçları içinde yer almak gerçekten büyük bir mesai ve emek gerektirmektedir.

Google ın bu tip durumlar için bize sunduğu belli başlı yardımcı yöntemlerden bazıları sayesinde arama sonuçlarında belli bölge ve belli bir sıralamada çıkmamızı sağlayan Dijital pazarlama hizmeti Google Adwords reklamlarıdır.

Read More
basılı-kataloglar ve-avantajları

Basılı Katalogların Avantajları

Teknoloji ve e ticaretteki gelişmelerle birlikte dijital kataloglar önem kazandı. Ancak basılı kataloglar ve Basılı Katalogların Avantajları hala önemini fazlasıyla korumaktadır. Bu yazımızda basılı katalogların avantajlarından bahsedeceğiz.

Geleneksel pazarlama elemanlarının en önemlilerinden biri de firmanızın, ürünlerinizin yada hizmetlerinizin kataloglarıdır. Basılı kataloglar tüketicileri markanızla ilişkilendirmenin somut bir yoludur.

Read More
Toplam 3 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.123