Web Tasarım, Web Site Tasarımı

WEB TASARIM:

 Her hangi bir kurumun kurumsal kimliğinin, ürünlerinin ve hizmetlerinin, tanıtılması amacıyla ulusal ve uluslar arası ağda yayınlanan online sistemlere web sitesi denir.

Web Sitelerin hazırlanmasına Web Tasarım adı verilir.

Kurumsal şirketlerin, kişilerin  kendilerini, ürünlerini, hizmetlerini, işlerini, iletişim yollarını paylaştıkları bu online sistemde görsel sunumlar, yazılar, videolar yer alır.
Profesyonel gözükme, müşteriyle aradaki uzaklığı kaldırma, kişileri kampanyalardan, yeniliklerden, faaliyetlerden kolaylıkla haberdar etmesiyle oldukça avantajlıdır.

Web Sitelerinin Olması Gereken Temel özellikleri:

Teknolojinin gelişmesi ve internetin farklı platformlardaki ulaşılabilirliği sayesinde internete ulaşımımızı artık heryerde sağlayabiliyoruz.

Şirketimiz için hazırlattığımız Kurumsal Web Sitemiz, Kişisel Blog sitemiz veya E-Ticaret sitemize ziyaretçilerimiz günün saati heryerden ulaşabilmekteler. İnsanlar şirkette veya evdeyken masaüstü bilgisayarından ulaştığı Web sitemize, dışarıdayken cep telefonu veya tabletinden girerek etkileşimini sürdürmektedir.

  • Web Sitenizin mobil uyumlu olması sizi bu durumlar karşısında her zaman bir adım öne taşıyacaktır.
  • Web Siteniz Kullanışlı bir Arayüze Sahip olmalıdır. Ziyaretçileriniz sitenizi ziyaret ettiğinde iletişim bilgilerinize, hizmetlerinize ve ürünlerinize rahatlıkla ulaşabilmeli, sitenizi dolaşırken kaybolmamalıdır.
  • Sitenizin ne hakkında olduğu net ve anlaşılır olmalıdır.
  • Açılış sayfalarınızın doğru ve yeterli bilgileri içermesi ziyaretçileriniz önünde güveninizi arttırır
  • Sayfa yapı ve uzantılarının doğru belirlenmesi, sayfa içeriğinizin ise belirlediğiniz başlığı desteleyecek konu ve bilgileri sunması, ziyaretçileriniz sitenizde daha fazla vakit geçirmelerini sağlayacaktır.
  • Kullanacağınız görsellerin kalitesi ziyaretçilerinizin ilgisini çeker. Bu yüzden kaliteli görseller kullanmaya gayret gösterin.
  • Unutmayınız ki Web Siteniz sizin online kimliğiniz ve vitrininizdir. Ne kadar özen gösterirseniz, karşılığını o kadar alacağınıza emin olabilirsiniz.

 

Web sitesi tasarımı ve türleri bakımından birçok kategoriye ayrılır,

Kişisel web siteleri:

İsminde de anlaşılacağı gibi kişilerin çalışmalarını ve içeriklerini sunmak için yayınladıkları Web Siteleridir.

 

E- ticaret siteleri:

Teknolojinin gelişmesi ve ticaretin globalleşmesiyle, Türkiyenin heryerine ve hatta dünyanın dilediğiniz yerine tek tıkla ürünlerinizi ulaştırabileceğiniz Online Mağazalardır.

Ürünlerinizin “online vitrinleri” olan E-Ticaret Siteleri, ürünlerinizi online ödeme sitemleriyle, dünyanın heryerine ürün gönderebilmenize ve ödeme alabilmenizi sağlayacak Online Mağazalardır.

 

Bloglar Siteler:

Blog siteler kişisel veya belli bir konu için oluşturulan Web Siteleridir.

Genellikle günlük gibi belirledikleri konular üzerindeki son haberleri, yenilikleri, ürünlerin tanıtımlarını yaptıkları Blog Siteler birçok konuda bilgilendiricidir.

Blog Siteler; Sektörel, Kurumsal ve Kişisel Olabilir.

 

Mikro siteler:

Tek bir ürün veya hizmet için oluşturulmuş Web Siteleridir. Güçlü bir etkileşim elde etmek ve insanların ürünleri hakkındaki düşüncelerini ölçümlemek kullanılmaktadır.

 

Biz Meri Creative olarak HTML ve WordPress  tabanlı tasarımlar başta olmak üzere Web Sitesi Arayüz Tasarımı ve Yazılımı üzerine de hizmetler vermekteyiz.

Yaptığımız Web Tasarımlardan birkaçını inceleyebilirsiniz.

 

Hizmetlerimize Dönmek İçin

Hizmetlerimiz

Hizmetler

Hemen Bilgi Al !

Formu Doldurarak Bilgi Ve Teklif Alabilirsiniz.

Telefon: 0212 251 00 18

Mail: info@mericreative.com

Adres: İstiklal Caddesi Balo Sokak No:3/2

Beyoğlu İSTANBUL